Klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach wyruszyła na ekspedycję.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 otworzyli serię wycieczek, które odbędą się w Skierniewickim Tesco na ul. Czesława Liska 1. Uczniowie razem z nauczycielem odkrywali ciekawy świat zdrowej żywności:

„Pouczająca podróż po sklepie pozwoliła uczniom zgromadzić zdrowe produkty, które można zabrać na każdą wyprawę. Nasza przygoda zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa. Następnie udaliśmy się na dział owoców. Na mapie świata odszukaliśmy owoce, które się tam znajdowały. Kolejny etap wyprawy to owoce suszone. Okazało się, że nie gorsze od słodyczy a nawet niektóre znacznie lepsze. Szlak wyprawy doprowadził nas do jajek. Tam pani Agnieszka pomogła nam odkodować stemple na jajkach. Ponieważ jajka potrzebne są do produkcji makaronów udaliśmy się na dział kasz i makaronów, gdzie szukaliśmy tych zdrowych produktów. Okazało się, że nie wszyscy znają ciemne makarony. Na zakończenie przeszliśmy na dział z wodą mineralną. Poznaliśmy różne rodzaje wody, ich składy, dowiedzieliśmy się, że woda i soki ze świeżych owoców powinny zastąpić kolorowe oranżady, cole i podobne produkty. Nie zabrakło również szeregu zagadek, poszukiwań ukrytych naklejek, które utworzyły piramidę żywienia.(…)Wycieczka była baaardzo udana. DZIĘKUJEMY TESCO !!!” – przyznała opiekunka zespołu Danuta Madej, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach.

Wszystkich nauczycieli, którym nie udało się w tej edycji programu zapisać na wycieczki, zapraszamy do pobrania materiałów merytorycznych z naszej strony.


wróć do listy