Nowości w programie
25.09.2018

Zapraszamy ponownie do udziału w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych – tym razem klasy 0-4, czyli także przedszkolne zerówki. Zmiany czekają również na stronie programu, gdzie możecie znaleźć nowe materiały dydaktyczne oraz zdobyć edukacyjną grę planszową o niemarnowaniu żywności.

„Ekspedycje smaków” w tym roku otwierają się na 6-latków – zarówno szkolne, jak i przedszkolne zerówki będą mogły w tym roku szkolnym uczyć się poprzez zabawę o zdrowym odżywianiu i niemarnowaniu żywności. Wycieczki odbywać się będą w odświeżonej formule, a uczniowie dowiedzą się więcej o sposobach na poszanowanie, przechowywanie i przetwarzanie produktów spożywczych.

Szkolne Kluby Niemarnowania mogą w tym roku zdobyć grę edukacyjną „Zakupowe mistrzostwa”. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w pomocników kuchennych i zostają wysłani na misję zebrania produktów na obiad. Ich zadaniem jest poruszanie się po planszy i jak najszybsze uzbieranie wszystkich niezbędnych składników z Listy Zakupów przy jak najmniejszej liczbie niepotrzebnych Produktów. Kto pierwszy wróci do Kuchni z kompletną listą ma duże szanse na zwycięstwo.

Jest to idealna gra edukacyjna - nie tylko dla członków Klubu Niemarnowania. Wierzymy, że nauka poprzez zabawę utrwali w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe oraz wpłynie pozytywnie na ograniczenie marnowania żywności. UWAGA: Grę otrzyma tylko pierwsze 100 zarejestrowanych Klubów w zakładce .

Na naszej stronie znajdziecie też 5 nowych propozycji scenariuszy zajęć. Jest tam m.in. założenie klasowego mini ogródka, w którym dzieci będą hodowały i obserwowały wzrost roślin. Uczniowie będą mogli zobaczyć jakie konsekwencje dla środowiska powodują ich działania dzięki doświadczeniu z balonikiem. W ramach odkrywania zakamarków kuchni poznają zasady samodzielnego i bezpiecznego gotowania oraz produkty, które wspomagają prace mózgu. Na koniec przejdą ścieżkę edukacyjną o niemarnowaniu żywności, którą przygotowała Federacja Banków Żywności.

Zapraszamy do eksperymentowania razem z nami!


wróć do listy