Ekspedycja Smaków w Kętrzynie
06.06.2018

Kolejna wycieczka dobiegła końca. Tym razem jej bohaterami byli uczniowie klasy 3b w Kruszewcu, którzy pod okiem Społecznika, pani Edyty Mikowskiej, przemierzali alejki kętrzyńskiego Tesco.

„Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom możliwość przeczytania przez radiowęzeł wierszyka. Dzieci czuły się wyjątkowo, ponieważ mogły zobaczyć jak funkcjonuje sklep i poznać osoby pracujące w zespole. Najciekawszymi elementami całej ekspedycji było zgadywanie w jakie miejsca będziemy się kolejno udawać, odnajdywanie porozmieszczanych po różnych działach naklejek oraz odgadywanie zgadywanek.” – Tak opisuje wrażenia dzieci Pani Edyta. A co jej utkwiło najbardziej w pamięci?

„Najcenniejsze były miny dzieci przy kosztowaniu przygotowanej degustacji. Największym zaskoczeniem i radością było obserwowanie reakcji po skosztowaniu selera naciowego. Uczestnicy musieli zgadnąć, co jedzą i mieli przy tym nieziemsko śmieszne minki, ale żadne dziecko nie powiedziało, że mu nie smakuje.”

Z kolei nauczycielka, Pani Dorota, była bardzo zadowolona z zainteresowania okazywanego przez swoich uczniów. Duże wrażenie zrobiło na niej rozplanowanie wycieczki i sposób omawiania poszczególnych stacji.

Jeśli chcecie nam opowiedzieć, co wywarło największe wrażenie w trakcie waszej wycieczki, wyślijcie nam swoje relacje.


wróć do listy