Dbajmy o skórę
21.05.2018

Coraz większymi krokami przybliżamy się do lata, warto więc przypomnieć o konieczności ochraniania skóry przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych.

Piękna pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu – spacerów, wycieczek rowerowych, czy też rodzinnych pikników w parkach. Przed wyjściem z domu warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach – zabraniu wody, okularów przeciwsłonecznych, osłonięciu głowy czapką bądź chustką, no i oczywiście o ochronie przeciw szkodliwym promieniowaniom UVB i UVA.

W przypadku dzieci najlepsze są filtry mineralne, które nie wnikają pod powierzchnię skóry (co może powodować alergie i podrażnienia), ale odbijają i rozpraszają promienie słoneczne. Ważna jest również wysokość SPF – powinna wynosić minimum 30. Preparaty przeciwsłoneczne działają najskuteczniej, kiedy nałożymy je grubą warstwą 20 minut przed wyjściem na dwór i powtarzamy aplikację w ciągu dnia. Nie zapominajmy, że nawet w pochmurne dni ochrona jest konieczna, ponieważ promieniowanie UV zawsze wpływają na naszą skórę.


wróć do listy