Uczniowie z Gorzowa Wielkopolskiego na Ekspedycji Smaków
11.05.2018

W dniu 24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy I C ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim udali się do sklepu TESCO przy ul. Słowiańskiej 70. Nie w celu zakupów, a w celu poszerzenia wiedzy o produktach spożywczych, ich pochodzeniu, sezonowości.

„Uczniowie w atrakcyjnej formie - rozwiązując zagadki, układając rozsypankę literową, porządkując ilustracje przedstawiające proces od pozyskania ziaren zbóż do upieczenia chleba, poszukując naklejek zwiedzili wybrane działy sklepu. W każdym dziale na uczestników czekały znane i nowe smaki oraz ciekawostki dotyczące wybranych produktów spożywczych. Dzieci uczyły się także jak prawidłowo czytać etykiety oraz co oznaczają tajemnicze litery i liczby drukowane na kurzych jajach. Wiedzą już, że wybierając się na zakupy warto przygotowywać listę i kupować to, co potrzebne.” – relacjonuje nauczycielka, Pani Marzena.

"Z wodzem na czele wszyscy pomyślnie odnaleźli BAZĘ do której wstęp mają nieliczni. Jeden z uczniów zameldował stan misji, liczbę osób, która zrealizowała zadania oraz opiekunów. W bazie czekała niespodzianka - każdy uczestnik mógł przygotować jogurt naturalny ze smacznymi dodatkami - malinami, winogronami, ziarnami słonecznika, pestkami dyni, mandarynkami i innymi zdrowymi łakociami. Każdy uczestnik otrzymał również książeczkę z zadaniami. Naklejki zebrane w czasie ekspedycji pomogły nam zbudować piramidę zdrowego żywienia. Dziękujemy rodzicom, którzy po raz kolejny dbali o bezpieczeństwo całej klasy. Podziękowania kierujemy do prowadzących ekspedycję pracowników sklepu, a przede wszystkim do sieci TESCO i sklepu przy ul. Słowiańskiej za zorganizowanie ciekawych zajęć, poszerzenie naszej wiedzy oraz za przydatne pomoce dydaktyczne.” – dodaje Pani Marzena.

Byliście na wycieczce i chcecie podzielić się wrażeniami? Napiszcie do nas, a chętnie opublikujemy Waszą relację!


wróć do listy