Uczniowie ze szkoły w Żywcu na Ekspedycji Smaków
04.12.2017

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Żywca, byli pierwszą klasą, która w listopadzie odwiedziła Tesco w Bielsku Białej, w ramach „Ekspedycji smaków”, gdzie razem z razem z nauczycielem odkrywali ciekawy świat zdrowej żywności!

„Szkoła Podstawowa nr 9 w Żywcu po raz kolejny wzięła udział w programie edukacyjnym Tesco – „Od uprawy do przyprawy". Tym razem poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania nie w szkolnej ławce, lecz… w sklepie spożywczym. Wzięliśmy udział w wycieczce edukacyjnej w głównej siedzibie Tesco w Bielsku Białej. Czekała tam na nas przemiła pani Kinga, która oprowadziła nas po całym sklepie a także opowiedziała o wszystkich ciekawostkach związanych ze zdrową żywnością znajdującą się na poszczególnych stoiskach. Sklep Tesco zmienił się w prawdziwy poligon doświadczalny. Uczniowie klasy IV mieli okazję wziąć udział w tak zwanej „Ekspedycji Smaków", podczas której odkrywali nowe smaki, łamali szyfry etykiet, a także śledzili proces produkcji od uprawy do potrawy. Niezwykle ciekawe było to, że uczniowie nie tylko rozwiązywali zagadki i rebusy przygotowane przez pracowników sklepu, ale także mieli okazję spróbować wiele zdrowych produktów, także tych egzotycznych. Ponadto, wszyscy uczniowie przygotowali zdrowe posiłki, które oczywiście ze smakiem zjedli :-) "Ekspedycja Smaków" okazała się wspaniałą, zdrową przygodą!” – tak podsumowała wycieczkę jedna z opiekunek, Pani Jadwiga Nagórska.

Szkoły, które chcą dołączyć do programu i rozpocząć wyjątkową przygodę mogą zarejestrować się tu .

Już bierzecie udział w naszym programie? Jeśli chcecie, żeby i historia Waszej wyprawy znalazła się na stronie programu, koniecznie wyślijcie nam swoją relację!


wróć do listy