Aktywność fizyczna? Codziennie!
05.11.2017

Ruch stanowi kluczowe miejsce piramidzie zdrowego odżywiania opublikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, dlatego też, dzieci warto zachęcać do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Ma to odpowiedni wpływ nie tylko na ich samopoczucie czy rozwój fizyczny, ale również umysłowy. Dzieci uwielbiają się ruszać – nie należy tłumić ich naturalnej potrzeby tylko ją rozwijać.

Jak aktywność fizyczna pomaga w nauce? Korzystnie wpływa na umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wytrwałość, zwiększa umiejętności koncentracji. Gra w piłkę, spacer, a może spędzenie czasu na placu zabaw? Wybierając ruch dla najmłodszych nie należy ograniczać się tylko do wybranego sportu, ale pamiętać także o codziennej, spontanicznej aktywności. Dodatkowo, tak spożytkowany czas, to idealna przerwa od lekcji.

Nie bez znaczenia są tu też hormony szczęścia – endorfiny, które wydzielają się właśnie w trakcie i po wysiłku fizycznym. Dzięki nim, po skończonym aktywności czujemy zadowolenie i przypływ energii.

To może spacer? :)


wróć do listy