Konkurs "Mali uczą dużych - etykiety nie takie straszne jak je malują"

Mali uczą dużych. Rusza nowy konkurs dla szkół!

Specjalnie z myślą o uczestnikach programu „Od uprawy do potrawy” przygotowaliśmy konkurs „Mali uczą dużych – etykiety nie tak straszne jak je malują”. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, a jego celem jest edukacja dorosłych przez dzieci w zakresie czytania etykiet produktów spożywczych. Na wygranych czekają bony o łącznej wartości 10 000 zł do zrealizowania w sklepach Tesco. Zasady konkursu są bardzo proste, jednak przede wszystkim liczymy na innowacyjne pomysły i nieszablonowe podejście do tematu.

Zadanie krok po kroku:

  • Zorganizujcie lekcję z wykorzystaniem scenariusza „Przygotowanie etykiet”.
  • Na podstawie zdobytej wiedzy zaplanujcie uczenie innych na temat czytania etykiet (możecie przygotować ulotki, ankietę, happening, plakat itp.).
  • Edukujcie! Wybierzcie się do lokalnego sklepu Tesco lub jakiegoś miejsca publicznego (np. Ratusz, rynek miasta, pójdźcie do lokalnego radia, wykorzystajcie szkolny apel) i wykorzystując materiały przez Was przygotowane przekazujcie wiedzę, aby uczyć dorosłych.
  • Prześlijcie zdjęcia z poszczególnych etapów (maksymalnie 10 zdjęć) oraz krótką relację tekstową na adres e-mail Biura programu: kontakt@oduprawydopotrawy.pl
  • Jeśli relacja została zamieszczona na szkolnych kanałach internetowych (strona www szkoły, Facebook szkoły, itp.) lub w mediach regionalnych, prosimy prześlijcie do nas linki odsyłające na te strony.
  • Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 6 najlepszych.

Na zgłoszenia czekamy od 20 marca 2017 r. od godz. 12:00 do 24 kwietnia 2017 r. do godz. 12:00!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

W sprawie pytań związanych z konkursem zapraszamy do zajrzenia do spisu NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ oraz do kontaktu z biurem programu.


wróć do listy